You are currently viewing Lekturki spod chmurki

Lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy 2a poznali kolejną lekturę, tym razem był to „Detektyw Pozytywka” autorstwa pana Grzegorza Kasdepke. Była to wspaniała okazja do poznania specyfiki zawodu detektywa. Postać zabawnego detektywa nie tylko bawiła dzieci, ale także wiele nauczyła. Uczniowie pracując w grupach, rozwiązywali zadania i zagadki związane z treścią przeczytanej lektury, wykonując „lekturę na wieszaku”. Jest to ciekawa metoda aktywizująca, dzięki której można zebrać informacje o lekturze (np. o bohaterach, miejscach i czasie akcji, czy problematyce) w nietypowej formie i umieścić je na wieszaku, który staje się dzięki temu mobilnym kompendium wiedzy. Sami również zabawili się w detektywów i rozwiązali zagadkę „Tajemnica skradzionego obrazu”, która wymagała od nich współpracy, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Wszystko w oparciu o realizację programu czytelniczego dla dzieci – Czytam z klasą- Lekturki spod chmurki.