You are currently viewing Zajęcia z robotyki i programowania.

Zajęcia z robotyki i programowania.

W naszej szkole ruszyły zajęcia z robotyki i programowania. Zebrana drużyna aspiruje do tego by w przyszłości wziąć udział w FIRST® LEGO® League. Jest to konkurs robotyki prowadzony w pozytywnej atmosferze, stworzony by zaangażować i zafascynować dzieci nauką i nową technologią oraz wyposażyć je w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu. Polega on na zaprojektowaniu, zbudowaniu i zaprogramowaniu robota, który musi wykonać określone zadania konkursowe. Aktualnie uczniowie pod kierunkiem Pani Anny Kaczmarczyk na dodatkowych zajęciach w interaktywny sposób uczą się umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia oraz rozwijają kompetencje społeczne takie jak komunikacja i współpraca w grupie. Takie niezliczone możliwości daje nam nowy zestaw klocków LEGO Education SPIKE który oparty jest o koncepcję STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics).

Trwają zapisy na zajęcia! Chętnych zapraszamy do kontaktu u Pani Anny Kaczmarczyk.