PLANETARIUM I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE

PLANETARIUM I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE im.Mikołaja Kopernika w Chorzowie – 4 stycznia 2024r. uczniowie klas: 5, 6a i 6b uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez Śląski Park Nauki. Pod sferycznym niebem planetarium uczniowie brali udział w spektaklu pt.”Cztery pory roku”, dowiadując się m.in. Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy słońce góruje? Jak zmienia się wygląd nocnego nieba? Wzięli również udział w seansie dydaktycznym pt.”Kometa nad Szwajcarską Doliną”, w którym podróżowali po Układzie Słonecznym. Pilotem i przewodnikiem tej wyprawy był sam Mikołaj Kopernik.

Na zakończenie wycieczki fascynującym przeżyciem było aktywne zwiedzanie Ekspozycji Geofizyka, na której prezentowane były zjawiska zw. z sejsmologią i meteorologią.

Uczniowie mogli m.in. doświadczyć trzęsienia ziemi, obserwować grzmoty, zwiedzać komory termalne i wiele innych miejsc.

Wycieczka była nie tylko ciekawym przeżyciem, ale i doskonałym doświadczeniem poznawczym.