You are currently viewing Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka uczniowie kl. I – III spotkali się z adwokatem panem Mateuszem Manią. Na podstawie książki „Leśne sprawy Misia Adwokata” dowiedzieli się, na czym polega praca adwokata, co oznaczają pojęcia używane przez adwokatów, a chętni mogli przymierzyć adwokacką togę.

Zaprosiliśmy również Pana Mateusza Manie do klas 6, gdzie poruszył temat o prawach, jakie przysługują dzieciom na podstawie „Konwencji o prawach dziecka” oraz o obowiązkach, wynikających z tych praw. Zachęcał uczniów do poznania swoich praw i wskazywał dokumenty, w których (poza konwencją) są one zapisane. Omówił osoby, miejsca, do których dzieci mogą się zwrócić, jeśli uznają, że ich prawa zostały naruszone.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia 😀